Posao i karijera

Profesionalni razvoj

API Banka a.d. Beograd je posve─çena profesionalnom razvoju i kontinuiranom unapre─Ĺenju zaposlenih.

Mi verujemo da je ulaganje u razvoj i napredovanje zaposlenih najzna─Źajnija investicija i u potpunosti smo opredeljeni na obezbe─Ĺivanje resursa za razvoj ve┼ítina i unapre─Ĺenje znanja zaposlenih kako bi┬ádostigli svoje ciljeve u karijeri.

Uspeh zaposlenih je uspeh banke.

U API Banci a.d. Beograd dostupne su sve mogu─çnosti za razvoj karijere.

Aktuelni oglasi za zaposlenje

API Banka a.d. Beograd nastala je prodajom VTB Banke a.d. Beograd u julu 2018. godine.

Naziv i oznaka banke simbolizuju konstantan rast i razvoj koji je u isto vreme tehnolo┼íki ali i organski. On odra┼żava digitalnu sredinu u kojoj ┼żivimo i predstavlja viziju budu─çnosti akcionara. Digitalno bankarstvo i primena najnovijih finansijskih tehnologija bi─çe klju─Źni elementi u razvoju strategije banke.

API Banka a.d. Beograd ─çe nastaviti da pru┼ża izvanrednu uslugu malim i srednjim preduze─çima i bi─çe prvi izbor klijenata pojedinaca koji tra┼że personalizovan pristup i odli─Źan korisni─Źki servis.

Na┼íi zaposleni su najva┼żniji resurs banke. Sa diplomama vode─çih univerziteta u Srbiji i EU i prakti─Źnim i temeljnim iskustvom u industriji bankarskih usluga i dobrim poznanjem srpskog, engleskog a ─Źesto i ruskog, oni svakodnevno poma┼żu klijentima sa najzahtevnijim poslovima.

VIŠI STRUČNI SARADNIK PLATNOG PROMETA SA INOSTRANSTVOM

Konkurs za radno mesto: VIŠI STRUČNI SARADNIK PLATNOG PROMETA SA INOSTRANSTVOM

Uslovi:

  • SSS – IV/V stepen stru─Źne spreme;
  • Minimum 3 godine radnog iskustva na istim ili sli─Źnim poslovima;
  • Aktivno znanje engleskog jezika i rada na ra─Źunaru;
  • Proaktivan pristup poslu;
  • Analiti─Źnost i dobre organizacione sposobnosti.

Opis posla:

  • Obrada zahteva za kupoprodaju deviza;
  • Obrada priliva;
  • Obrada platnih naloga;
  • Knji┼żenje transakcija kao i tro┼íkova po istima;
  • Kreiranje odgovaraju─çih SWIFT poruka;
  • Korespondencija sa bankama po pitanju svih vrsta upita i reklamacija;
  • Dnevno usagla┼íavanje stanja i zatvaranje dnevnih izvoda;
  • Pra─çenje i primena svih relevantnih zakonskih propisa i procedura i prihva─çenih me─Ĺunarodnih pravila i obi─Źaja;
  • Pra─çenje i primena savremene me─Ĺunarodne bankarske prakse i pravila, doma─çe regulative i procedura za obavljanje deviznih poslova i poslova platnog prometa sa inostranstvom;
  • Poznavanje pravila i propisa u vezi sa spre─Źavanjem pranja novca i finansiranjem terorizma;
  • Interno i eksterno izve┼ítavanje;
  • Aktivno u─Źe┼í─çe u optimizaciji procesa u okviru Odeljenja.

Napomena:┬ábi─çe kontaktirani samo kandidati koji u─Ĺu u u┼żi izbor.

KONKURIŠITE
SARADNIK ZA STANOVNIŠTVO

Konkurs za radno mesto: SARADNIK ZA STANOVNIŠTVO

Uslovi:

  • IV stepen stru─Źne spreme;
  • 1 godina radnog iskustva na istim ili sli─Źnim poslovima;
  • Aktivno znanje engleskog ili ruskog jezika i rada na ra─Źunaru.

Opis posla:

  • Pru┼żanje sveobuhvatnih, preciznih i ta─Źnih informacija i usluga klijentima u vezi sa ponudom bankarskih proizvoda i usluga;
  • Prijem, kontrola i knji┼żenje gotovinskih i bezgotovinskih naloga platnog prometa u zemlji, razoro─Źenja depozita (dinari i efektivni strani novac), menja─Źki poslovi;
  • Prijem, unos zahteva i distribucija svih vrsta platnih kartica;
  • Prijem i slanje zahteva za registraciju menica i ugovornih ovla┼í─çenja;
  • Prijem i kontrola predatih menica na naplatu i slanje istih u organizacioni deo zadu┼żen za doma─çi platni promet;
  • Prijem kartica i ┬áPIN-ova i slanje izve┼ítaja o prijemu;
  • Kontrola kartica i PIN-ova, kontrola i slanje kartica koje stoje u filijali du┼że od 90 dana;
  • Kontrola saldiranja blagajne i usagla┼íavanje sa knjigovodstvenim stanjem;
  • Priprema gotovine i u─Źestvovanje u punjenju bankomata gotovim novcem, knji┼żenje punjenja bankomata;
  • Redovna i vanredna kontrola blagajne i trezora;
  • Po┼ítuje principe saklju─Źartsva;
  • Kontrola osigurane sume;
  • Prijem kreditnih aplikacija fizi─Źkih lica i preliminarna kontrola dokumentacije;
  • Obavlja identifikaciju klijenata, prikupljanje i verifikaciju dokumenata vezanih za otvaranje ra─Źuna fizi─Źkih lica u Banci;
  • Redovno vr┼íi pra─çenje poslovanja i proveravanje uskla─Ĺenosti aktivnosti stranke sa prirodom poslovnog odnosa i uobi─Źajenim obimom i vrstom poslovanja stranke;
  • Obave┼ítava Sektor za spre─Źavanje pranja novca u slu─Źaju postojanja sumnje u pranje novca i finansiranje terorizma;
  • Vr┼íi procenu rizi─Źnosti stranke utvr─Ĺuje kategoriju rizika sa stanovi┼íta pranja novca i finansiranja terorizma) prilikom uspostavljanja poslovnog odnosa kao i tokom trajanja poslovnog odnosa;
  • Otvaranje svih vrsta ra─Źuna fizi─Źkih lica (mati─Źenje klijenta,uno┼íenje podataka u informacioni sistem Banke);
  • Upoznavanje klijenata sa Op┼ítim uslovima poslovanja Banke;
  • Aktivno u─Źe┼í─çe u kampanjama prodaje;
  • Aktivno u─Źe┼í─çe u akviziciji klijenata;
  • Privla─Źenje novih klijenata putem prodaje proizvoda;
  • Otvaranje, vo─Ĺenje i ga┼íenje dinarskih i deviznih ra─Źuna gra─Ĺana u skladu sa usvojenom metodologijom i propisanim procedurama; Kontrola dokumenata po dinarskim i deviznim ra─Źunima gra─Ĺana, uklju─Źuju─çi ┬áposlove platnog prometa u zemlji i platnog prometa sa inostranstvom (uno┼íenje i verifikacija naloga u informacionom sistemu Banke);
  • A┼żuriranje dosijea klijenata;
  • Kreira ponude proizvoda i usluga ┬áBanke za stanovni┼ítvo i dostavlja ih klijentima;
  • Servisiranje svih vrsta klijenata stanovni┼ítva i privrede u domenu opisa i vrsta poslova filijale;
  • Po potrebi kontrola stanja blagajne i knjigovodstvenog stanja na kraju radnog dana;
  • Prijem i unos ┬ákreditnih aplikacija fizi─Źkih lica i preliminarna kontrola dokumentacije.

KONKURIŠITE
SARADNIK ZA STANOVNIŠTVO ZA RUSKE KLIJENTE

Konkurs za radno mesto: SARADNIK ZA STANOVNIŠTVO ZA RUSKE KLIJENTE

Uslovi:

  • Minimum 1 godina radnog iskustva na istim ili sli─Źnim poslovima;
  • Aktivno znanje ruskog jezika;
  • Aktivno znanje engleskog jezika;
  • Rad na ra─Źunaru.

Opis posla:

  • Promovisanje proizvoda i usluga Banke klijentima;
  • Upoznavanje ┬áklijenata sa Op┼ítim uslovima poslovanja Banke;
  • U─Źestvuje i pru┼ża podr┼íku u kampanjama prodaje;
  • U─Źestvuje i pru┼ża podr┼íku u akviziciji klijenata;
  • Otvaranje, vo─Ĺenje i ga┼íenje svih vrsta ra─Źuna fizi─Źkih lica;
  • Vr┼íi procenu rizi─Źnosti stranke (utvr─Ĺuje kategoriju rizika sa stanovi┼íta pranja novca i finansiranja terorizma) prilikom uspostavljanja poslovnog odnosa kao i tokom trajanja poslovnog odnosa;
  • Odgovoran za poslovno i korektno predstavljanje banke u cilju za┼ítite interesa banke;
  • U─Źestvuje u razvoju novih proizvoda i projektima Sektora poslovanja sa stanovni┼ítvom;
  • Blagovremeno i redovno izve┼ítavanje neposredno nadle┼żnog rukovodioca o poslovima iz svoje nadle┼żnosti;

Napomena: bi─çe kontaktirani samo kandidati koji u─Ĺu u u┼żi izbor.

KONKURIŠITE